Centrum Popularyzacji Nauki

Szanowni Państwo zapraszamy do udziału w debacie, pt. „Nowoczesna edukacja”.

24 marca, godz. 12:00, Uniwersyteckie Centrum Kultury UwB, ul. Ciołkowskiego 1N

Co to znaczy nowoczesna edukacja w 2023 roku w polskiej szkole? Czy nowoczesna szkoła to technologia i innowacje? Komu zależy na zdanych testach i rankingach? Co ma wspólnego Elvis Presley z nowoczesną edukacją? Jak wyglądają eduinnowacje w europejskich szkołach? Czego i kogo może nauczyć robot w szkole?

– o tym chcemy rozmawiać podczas debaty „Nowoczesna edukacja”  w Uniwersytecie w Białymstoku. Do dyskusji zaprosiliśmy „niezwykłych nauczycieli” – polonistkę i matematyka, dyrektorkę szkoły, ucznia i przewodniczącego Młodzieżowej Rady Miasta Białegostoku, naukowczynię specjalizującą się w innowacjach w edukacji oraz specjalistę od „robotycznej” edukacji.

Do dyskusji zapraszamy także uczniów białostockich szkół i nauczycieli, bo to oni decydują, o tym czy ich szkoły są/będą nowoczesne. Dla Was przygotowaliśmy miejsce na widowni i specjalny mikrofon.

Debata odbywa się w szczególnym czasie. Na terenie kampusu Uniwersytetu w Białymstoku trwać będą „Spotkania z nauką”. Obok na Stadionie Miejskim odbywać się będą Targi „Młody Białystok”.

Debata powstaje w ramach projektu „Misja 3.0 – Uniwersytet Otwarty” współfinansowanego z programu Społeczna Odpowiedzialność Nauki Ministerstwa Edukacji i Nauki.